wtorek, 19 lutego 2013

Wszystkie dziewczyny kochają brylanty


„Wszystkie   DZIEWCZYNY
  
kochają brylanty”

Anna i Siergiej Litwinowie
    Ponieważ zimie często towarzyszą choroby, proponuję umilić sobie czas „smarkania w chusteczkę” miłą lekturę . Chociaż jest to druga część cyklu o Tani Sadownikowej, jest to pierwsza, która trafiła w moje ręce i właśnie dlatego nie wiedziałam co mnie czeka.

    Tatiana jest piękną, pewną siebie kobietą kochającą swojego Peugocika. Dzięki swojej matce, która nawiązała kontakt z  sędziwą księżną , zbliżającą  się do kresu swego życia, dowiedziały się o skarbie pozostawionym w Rosji. Ten skarb może być jej, wystarczy tylko znaleźć go i spieniężyć dzieła sztuki oraz biżuterię. Wszystko wydaję się banalnie łatwe. Tania dojeżdża do oznaczonego na mapie X i bez większego problemu odnajdują skarb. Cała sytuacja jest tak nieprawdopodobna jak trafienie Szustki w lotka.

    Szybko jednak wychodzą na jaw pewne niespójności. Kim jest tajemnicza księżna? Czego chcę od niej rosyjska mafia (nie wliczając skarbu) ? I kto ukradł jej skarb, bezczelnie grożąc jej bronią. Sprawa skarbu okazuję się strasznie zagmatwana, a kluczem do wyjaśnienia całego zamieszania okazują się wydarzenia sprzed ponad ćwierć wieku, do których wyjaśnienia ochoczo zabiera się Walera (ojczym tani, który niegdyś pracował w KGB).  Wszystko okazuję się skrzętnie uknutą intrygą, w którą zostaje wciągnięta Tania, jednak nie daję ona za wygraną i postanawia walczyć o swoje, by do końca życia pławić się w luksusie.

     Książka jest wciągająca, krok po kroku odkrywa przed nami rąbek tajemnicy. Zbliżamy się coraz bliżej do rozwiązania zagadki jaką jest: O co tu właściwie chodzi? Mimo, że wiele rzeczy w książce wydaję się nazbyt oczywistych, to cała fabuła jest dokładnie przemyślaną układanką. Pozwala nam to bawić się w śledczych, podążając za Tanią. Sama bohaterka jest wyidealizowaną postacią, z którą wiele osób chciało by się zamienić miejscami. Mimo jej częstej nieporadności, szybko podbija nasze serca, a jej poczynania potrafią rozśmieszyć.
Książka w moim przekonaniu warta przeczytania. Lekka i przyjemna lektura, która umili nam chwilę.
Polecam na umilenie wieczoru.

   za możliwość przeczytania dziękuję : 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz